WITAMY
piątek, 27 maja 2022

Menu
Działaj lokalnie

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


Grupa - wolontariat pracowniczy

Grupa - wolontariat pracowniczy  działa przy Funduszu Lokalnym Ziemi Płockiej „Młodzi Razem”. Tworzą ją młodzi, kreatywni ludzie aktywnie organizujący swój wolny czas. W skład grupy wchodzą wolontariusze z firmy LEVIS STRAUSS, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego jak również młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Radzanowa i mieszkańcy tej gminy.

Tytuł Projektu: "Połączmy siły, zróbmy coś dobrego dla innych"

W ramach projektu wykonano prace wolontarystyczne ma rzecz Schroniska dla Zwierząt w Płocku, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego i Domu Opieki Społecznej w Goślicach.
W pracach malarsko – porządkowych wokół Domu Opieki Społecznej w Goślicach wzięło udział blisko 30 osób - wolontariuszy. Wykonane prace m.in. pomalowanie ogrodzenia, grabienie i usuwanie chwastów itd. spowodowały, że obiekt stał się ładniejszy i bardziej przyjazny dla mieszkańców.

Prace wolontarystyczne na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego wykonało około 300 wolontariuszy, usuwali chwasty, zamiatali alejki, grabili trawniki, zebrali śmieci, myli etykiety i tablice dydaktyczne. Sprawili oni, że ogród stał się ładniejszy.

Rezultatem, z którego najbardziej jesteśmy zadowoleni to fakt, iż wykonane prace wolontarystyczne nie tylko poprawiły wizualnie Schronisko, Ogród Zoologiczny, Dom Opieki Społecznej, ale wpisały na trwałe wolontariat w życie tych instytucji. Po wykonaniu prac w grupie, część wolontariuszy „zagląda” i chce pomagać w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Efekty naszej pracy:
• czystsze, ładniejsze, bardziej przyjazne ludziom tereny wokół placówek: Schroniska dla Zwierząt w Płocku, Domu Opieki Społecznej w Goślicach, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku,
• zaangażowanie 400 wolontariuszy w życie społeczne, działania na rzecz lokalnych środowisk,
• zorganizowanie ciekawych zajęć dla dzieci ze świetlic środowiskowych, wyzwolenie ich
kreatywności i rozwoju zainteresowań.

Krótka prezentacja naszego projektu

KLIKNIJ I ZOBACZ

Realizacja działań w ramach programu Działaj Lokalnie VI

dl_logo.jpg


„Działaj Lokalnie” to program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany  przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.