WITAMY
niedziela, 28 listopada 2021

Menu

Działaj lokalnie

KONTAKT

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

ZIELONA SZKOŁA

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


Kolonie Bad Kissingen 2010

Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” wraz z Maltańską Służbą Medyczną byli inicjatorami kolonii zorganizowanych dla dzieci i młodzieży z terenów powiatu płockiego, które dotknęła powódź.

Wyjazd dzieci został dofinansowany ze środków międzynarodowej organizacji pn. Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży w ramach programu „POMOC POWODZIANOM”.

Na dwutygodniową wycieczkę do Bad Kissingen w Niemczech pojechały, więc osoby z gmin Słubice i Gąbin.

Od 15 do 29 sierpnia 2010 roku czterdziestoosobowa grupa kolonistów goszczona była w doskonale wyposażonym ośrodku młodzieżowym Heiligenhof. Po dwóch dniach do koloni dołączyła kolejna 16-osobowa grupa z Polski. Cykliczny plan dnia zawierał śniadanie, obiad i kolacje. Dzieci miały możliwość wyboru spośród kilku posiłków podawanych na zasadzie stołu szwedzkiego.

Bogaty w atrakcje program kolonii został w pełni zrealizowany dzięki wytrwałości i chęci współpracy dzieci z wychowawcami. Przez pierwsze dwa dni pobytu w Bad Kissingen, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, i zostaliśmy zmuszeni do zorganizowania sobie czasu na terenie ośrodka. Nikt się jednak nie nudził. Wieczorek karaoke zintegrował wszystkich kolonistów. Był też turniej tenisa stołowego oraz piłki nożnej. 

Od momentu wyjazdu na kolonie aż do powrotu do Polski dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Każda z grup musiała wymyślić swoją nazwę i zaprezentować się na forum grup pozostałych. Powstawały śmieszne piosenki, wierszyki i inscenizacje. Po prezentacji nadszedł czas na wyjście poza ośrodek. Zwiedziliśmy Wildpark Klaushof w Bad Kissingen, gdzie można było karmić różne dzikie zwierzęta, pogłaskać owieczkę bądź sarenkę. Kolejną bardzo ciekawą atrakcją był ogromny kukurydziany labirynt Bety Corn gdzie zadaniem błądzących w polu kukurydzy było zebranie specjalnych znaczków ukrytych wewnątrz labiryntu. Zwiedzaliśmy również jedną z najstarszych Ochotniczych straży Pożarnych z siedzibą w Bad Kissingen. W ramach relaksu fundatorzy zaproponowali nam całodniowy pobyt na kompleksie basenowym. To był strzał w dziesiątkę, bo wypoczęły nie tylko dzieci, ale również i wychowawcy. Ci, którzy nie byli zwolennikami plażowania mogli korzystać z 80-cio metrowej zjeżdżalni wodnej bądź trampoliny. Taki wodny relaks się przydał, ponieważ w kolejnych dniach pobytu grupa zwiedzała miasteczko i okolice Bad Kisingen oraz Wurzburg.  Znalazło się również coś dla amatorów sportów ekstremalnych. Warsztaty alpinistyczne zgromadziły wielu zwolenników i umożliwiły odkrycie kilku talentów sportowych zarówno wśród chłopców jak i wśród dziewczynek. Przez dwa tygodnie pobytu w ośrodku odbyły się jeszcze kalambury, kurs profesjonalnego tańca, podchody, kurs pierwszej pomocy, turniej „Tańca z Gwiazdami”, „Milionerzy”, ale to tylko niektóre z atrakcji, jakie zaproponował Heiligenhof i wychowawcy.

Kolonie zakończył wieczorek pożegnalny, podczas którego zostały wręczone dyplomy i nagrody dla kolonistów, wychowawców i kierowników ośrodka Heiligenhof. Na drugi dzień dzieci wróciły do swoich domów, ale na pewno będą wspominać miło ten wyjazd, bo TAKICH koloni się nie zapomina.

Artykuły publikowane w niemieckich gazetach 1  2  3  4  5  6

Galeria zdjęć

2

1