WITAMY
piątek, 27 maja 2022

Menu
Działaj lokalnie

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


Bohaterowie niepodległej

Cel projektu:
Zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz lokalnej społeczności tematyką związaną z Narodowym Świętem Niepodległości, jego historią oraz stworzenie zbioru materiałów prezentujących historie osób oraz wydarzeń, które przyczyniły się do odrodzenia niepodległej, opowieści o ludziach i wydarzeniach związanych z ich rodziną, miejscowością czy regionem.

Działania:
1. Konkurs "Bohaterowie niepodległej" - czytaj ...

Zadaniem grup uczestniczących w projekcie było samodzielne przygotowanie i prezentacja przed lokalną społecznością wydarzeń np. akademii, występów, apeli związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w aspekcie historii, pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej oraz regionalnej.

2. Publikacja pn. „Bohaterowie niepodległej”
W ramach projektu powstała publikacja pn. "Bohaterowie niepodległej”. W publikacji znajduje się 15 historii upamiętniających ludzi oraz wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, szczególnie w aspekcie historii, pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej oraz regionalnej. Są to bohaterowie Ziemi Płockiej, których historię spisały dzieci i młodzież przy wsparciu nauczycieli i dorosłych, biorących udział w projekcie pn. „Bohaterowie niepodległej” współfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

- pobierz pdf ...

3. Prezentacje 15 inicjatyw przez grupy młodzieżowe - czytaj ...
Wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, mające na celu promowanie dziedzictwa, patriotyzmu oraz pielęgnowanie pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej oraz regionalnej, realizowane podczas szkolnych uroczystości np. akademie, apele, festyny,  lokalne uroczystości, happeningi itp. skierowane do społeczności lokalnej. Były to żywe lekcje historii, szczególnie w aspekcie pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej oraz regionalnej.


4. "Bohaterowie niepodległej”  - spotkanie sumujące projekt - czytaj ...
W dniu 7 grudnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się podsumowanie Projektu „Bohaterowie niepodległej".

Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego