16.07.2018r.
Konkurs piosenki ekologicznej „O przyrodę dbamy, bo wszyscy ją kochamy!”
W sobotę 14 lipca festyn w Nowym Duninowie odbył się konkurs piosenki ekologicznej organizowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku we współpracy z Fundacją „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z terenu powiatu płockiego.
Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach: - konkurs indywidulany, - konkurs zespołowy.
Wykonywane przez uczestników utwory - zgodnie z przesłaniem - nawiązywały do przyrody i ekologii. Niemałą zagwozdkę miało jury przy wybieraniu najlepszych, bo każde dziecko śpiewało fantastycznie, każde było gwiazdą w swojej piosence, niemniej trzeba było zmierzyć się z bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Starostwa Powiatowego w Płocku oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Duninowie z.s. w Soczewce nagrodziła następujące osoby:
Laureaci w kategorii wykonawcy indywidualni: 1. Joanna Bohdan - uczennica Szkoły Podstawowej w Radzanowie 2. Maciej Bohdan - uczeń Szkoły Podstawowej w Radzanowie 3. Oliwia Kolasa z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej "Zośka i Alek" z Małej Wsi
Wyróżnieni w kategorii: wykonawcy indywidualni: 1. Nikola Bukrym z Miejskiego Gminnego Przedszkola w Drobinie - wyróżnienie specjalne; 2. Natalia Pęcherzewska z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie; 3. Karolina Sepioła z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie; 4. Barbara Jędrzejewska z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej "Zośka i Alek" z Małej Wsi; 5. Natalia Kosielińska z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Laureaci w kategorii wykonawcy zespołowi: 1. Zespół „Ukudemia” Z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej "Zośka i Alek" z Małej Wsi 2. Zespół Wokalny w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie 3. Zespół Anioły z Zagroby
Nagrody uczestnikom wręczali: Ewa Kowalak – Radna Powiatu Płockiego - Przewodnicząca Komisji do Spraw Społecznych oraz Adam Sierocki - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płockiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Konkurs był elementem festynu „Różnorodność biologiczna to życie” realizowanego w ramach projektu pn. „Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego” współfinansowanego w ramach Osi Priorytetowej V Gospodarka przyjazna środowisku Działania 5.4 Ochrona bioróżnorodności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020.
| 16.07.2018r.
„Różnorodność biologiczna to życie”
Pod takim tytułem odbył się w sobotę 14 lipca festyn w Nowym Duninowie skierowany do mieszkańców powiatu płockiego oraz turystów organizowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku we współpracy z Fundacją „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”.
Festyn organizowany był w ramach projektu pn. „Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego” współfinansowanego w ramach Osi Priorytetowej V Gospodarka przyjazna środowisku Działania 5.4 Ochrona bioróżnorodności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020.
Podczas festynu zaprezentowane zostały m.in. 1. Warsztaty nt. roli owadów zapylających w przyrodzie, ochrony rodzimych gatunków, regulacji rzek i produktów ekologicznych, Natury 2000 – jako naszej szansy, różnorodności biologicznej łąk i pól, itd. Dzieci i młodzież wykonywała prace plastyczne nt. „Kolorowy zawrót głowy”. Uczestnicy mieli możliwość również wziąć udział w konkursie wiedzy nt. „Co wiemy o różnorodności biologicznej swojej miejscowości/regionu?”, w turnieju gier planszowych pn. „Przyroda wokół nas” oraz w grze terenowej pn.„Przestrzeń wokół nas i jej różnorodność biologiczna” z wykorzystaniem GPS-ów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty nt. „Jak zbudować domki dla owadów zapylających?” podczas których uczestnicy mogli samodzielnie wykonać i zabrać ze sobą domek dla trzmieli. Prowadzono doradztwo indywidulane nt. „Jak założyć ogród miododajny”. Dla miłośników fauny przygotowano pokazy zwierząt w mini ZOO prezentowane przez Płocki Ogród Zoologiczny. Podczas takiego spotkania uczestnicy mieli możliwość przyjrzenia się z bliska przedstawicielom niektórych gatunków zwierząt np. gadom. 2. Wystawy dotyczące różnorodności biologicznej prezentujące m.in: podstawowe informacje o różnorodności biologicznej; faunę i florę wybranych obszarów chronionych na terenie powiatu płockiego; różnorodność biologiczną w rolnictwie w tym zapomniane rośliny uprawne w Polsce, ścieżki przyrodniczo – edukacyjne na terenie powiatu płockiego, bazy turystyczne obszarów Natura 2000 i w sąsiedztwie oraz wystawa fotograficzna pn. Flora, Fauna i Krajobraz Powiatu Płockiego. 3. Gry, zabawy edukacyjne oraz konkursy wiedzy o zwierzętach i roślinach. 4. Prezentacje artystyczne pn. „O przyrodę dbamy, bo wszyscy ją kochamy!” – konkurs piosenki ekologicznej, którego głównym celem była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży treści ekologicznych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ochronę bioróżnorodności oraz prezentacja umiejętności artystycznych dzieci i młodzieży z terenu powiatu płockiego. | 03.07.2018r. Starosta Płocki Mariusz Bieniek zaprasza na festyn "Różnorodność biologiczna to życie" Sobota, 14 lipca 2018r. - Port w nowym Duninowie
 | 23.05.2018r.
Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" działając na zlecenie Powiatu Płockiego zaprasza do udziału w konkursie piosenki ekologicznej o charakterze edukacyjnym skierowanym do dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Płockiego. Konkurs skierowany jest do: - dzieci z przedszkoli oraz dzieci i młodzieży ze szkół z terenu powiatu płockiego, - zorganizowanych grup działających przy jednostkach kulturalnych i oświatowych tj. Gminnych Domach Kultury, Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, bibliotekach, szkołach oraz organizacjach pozarządowych z terenu powiatu płockiego
PRZEBIEG KONKURSU Karty zgłoszeniowe wraz z Załącznikiem Nr 1 i Nr 2 należy złożyć lub przesłać w terminie do 22 czerwca 2018r. na adres: Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem", adres biura: 09 - 402 Płock, ul. 1 Maja 7C.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas festynu ekologicznego w dniu: 14 lipca 2018r w Nowym Duninowie.
NAGRODY: Jury nagrodzi laureatów nagrodą rzeczową oraz dyplomem. Laureaci konkursu indywidualnego - 3 laureatów - nagroda: tablet. Laureaci konkursu zespołowego - 3 laureatów (nagrody dla jednostek oświatowych, kulturalnych lub NGO): sprzęt nagłaśniający. Dodatkowo Jury przyzna wyróżnienia oraz dyplomy.
Do pobrania: Regulamin konkursu - pobierz ...
Konkurs realizowany jest w ramach zadania pn.: "Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego" współfinansowanego w ramach Osi Priorytetowej V "Gospodarka przyjazna środowisku" Działanie 5.4 "Ochrona bioróżnorodności" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  |
|