WITAMY
poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Menu

Działaj lokalnie

KONTAKT

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

ZIELONA SZKOŁA

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


Festiwal Smaków
Zadanie pn. "Festiwal smaków" odbędzie się jako impreza towarzysząca dużemu przedsięwzięciu plenerowemu tj. dożynkom powiatu płockiego. Festiwal smaków to działanie o charakterze integracyjnym (impreza plenerowa) w oparciu o miejscowe tradycje i dziedzictwo lokalne, z udziałem społeczności lokalnej w tym: seniorów, młodzieży, osób i grup defaworyzowanych, polegające na przeprowadzeniu warsztatów z zakresu wytwarzania żywności metodami tradycyjnymi oraz organizacji konkursu związanego z produktami lokalnymi, regionalnymi i tradycyjnymi.

Cel główny:
Promowanie i popularyzacja produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych Mazowsza, a także promocja regionalnego dziedzictwa kulinarnego poprzez warsztaty z zakresu wytwarzania żywności metodami tradycyjnymi oraz konkurs kulinarny.
 
Działania:
1. Warsztaty z zakresu wytwarzania żywności metodami tradycyjnymi

- Porady jak wyszukiwać i promować lokalne, regionalne i tradycyjne produkty.
- Wykład na temat kuchni regionalnej oraz produktów regionalnych używanych do produkcji potraw.
- Nauka gotowania z produktów sezonowych - zajęcia praktyczne i teoretyczne.
- Samodzielne przyrządzanie przez uczestników potraw ze staropolskiej kuchni pod kierunkiem instruktora warsztatów.
- Prezentacja produktów lokalnych, regionalnych i tradycyjnych, degustacja potraw regionalnych.

Warsztaty będą imprezą towarzyszącą festiwalowi smaków. Będą miały charakter otwarty dla wszystkich uczestników festiwalu, w czasie którego trenerzy prezentować będą swoje wyroby, poddawać je degustacji.
Uczestnicy będą mieli okazję założyć fartuch i czepek kucharski, biorąc udział w nietuzinkowych, i zaskakujących warsztatach.  Warsztaty przybliżą tradycje kulinarne i tajniki kuchni regionalnej.

2. Konkurs kulinarny pn. "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionu"

Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" działając w partnerstwie z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku zapraszają do udziału w konkursie kulinarnym pn. "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionu" skierowanym do kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu płockiego.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn.: "Festiwal smaków" dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Głównym celem konkursu jest promowanie i popularyzacja produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych Mazowsza, promocja regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz aktywizacja gospodyń, Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców.


Prezentacja potraw konkursowych oraz rozstrzygniecie konkursu odbędzie się w dniu 25.08.2019r. podczas Dożynek Powiatu Płockiego w Brudzeniu Dużym.

Samorząd Powiatu Płockiego doceniając całoroczny trud pracy rolnika i rolę, jaką odgrywają obszary wiejskie w rozwoju naszego regionu po raz kolejny planuje organizację obchodów święta plonów w powiecie.

Konkurs przewiduje 3 kategorie konkursowe:
- przekąska,
- potrawa mięsna,
- deser.


Każdy uczestnik jest zobowiązany wypełnić i dostarczyć
do Partnera konkursu tj.  Wydziału Rozwoju Gospodarczego
i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku

kartę zgłoszeniową w terminie do 15.08.2019r.
na adres email: lub osobiście do Wydziału.
 
Do pobrania:
- Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa - pobierz doc ...
- Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa - pobierz pdf ...

Wszelkich informacji udzielamy pod nr tel. - Starostwo Powiatowe w Płocku - 24 276 67 10, a na zgłoszenia czekamy pod email: , lub Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" - 514 263 249, e-mail:


3. Promocja

-Roll-up "Festiwal smaków" - podczas festiwalu,  warsztatów i konkursu oraz poza działaniami w siedzibie Fundacji.
-strona internetowa, Facebook, powiat-plock.pl oraz kampania informacyjna: Tygodnik Płocki, Radio ESKA i w organizacjach pozarządowych oraz samorządach.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego