WITAMY
środa, 05 październikaa 2022

Menu
Działaj lokalnie

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


Nie ma Planety B - Bądź Eko

Nie ma Planety B – Bądź Eko


Celem głównym projektu jest przede wszystkim tworzenie warunków do aktywnego zdobywania wiedzy poprzez organizację zajęć edukacyjnych o tematyce ekologicznej mających na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności młodego pokolenia z zakresu ochrony środowiska. Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży z regionu powiatu płockiego i sierpeckiego, rozwijanie umiejętności zdobywania wiedzy, o tym jak postępować aby małymi krokami nauczyć się chronić i dbać o Naszą Planetę przed nadmierną eksploatacją oraz zaśmiecaniem.
Projekt ma na celu także wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie dostępności do zajęć promujących rozwój społeczeństwa w środowisku wiejskim. Zaplanowane działania w ramach projektu mają na celu wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez umożliwianie edukacji za pomocą nowoczesnych form edukacji.

W ramach zadanie zostaną przeprowadzone warsztaty ekologiczne, które będą składały się z części teoretycznej, wykładowej oraz z części praktycznej, ćwiczeniowej.

Tematyka warsztatów:
1. Jak prawidłowo segregować odpady i śmiecić mniej?.
2. Ekologiczne kosmetyki i środki czystości – Zrób to sam.
3. Jak być eko - czyli 25 sposobów na ekologiczne życie.
4. W moim ekologicznym ogrodzie.

 

 

 

Na koniec warsztatów zostanie przeprowadzony wśród uczestników każdego spotkania konkurs wiedzy pn. "Mistrz Segregacji".
Konkurs polegał będzie na zadaniu merytorycznych pytań dot. wiedzy zdobytej podczas warsztatów z zakresu segregacji odpadów, recyklinu, oznaczenia opakowań czy kluczowych zasad życia w stylu eko.  Dla osoby, która odpowie poprawnie na wszystkie zadane pytania przez trenera edukacji ekologicznej przyznana zostanie nagroda główna – łącznie 10 nagród.
Organizatorzy planują także przyznać nagrody wyróżnienie dla dwóch osób uczestniczących w każdym spotkaniu. Łącznie 20 wyróżnień.

Zadanie publiczne pn. "Nie ma Planety B - bądź Eko"
dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego