Łączy nas pokój

Projekt realizowany w ramach programu LOKALNIE DLA UKRAINY realizowanego przez Federację Funduszy Lokalnych w Polsce ze środków zebranych przez pracowników firmy TechnipFMC.

Projekt powstał jako odpowiedź na potrzeby kobiet i dzieci, które uciekły ze swojego kraju w związku z bestialskim atakiem Rosji na Ukrainę. Zapewnienie im niezbędnych rzeczy np. odzieży, lekarstw oraz włączenie ich do lokalnej społeczności poprzez realizację działań edukacyjnych i integracyjnych.

Działania:

  1. Wydarzenia pn. „Łączy nas pokój !!!” którego celem jest integracja i ułatwianie kontaktów pomiędzy społecznością ukraińską a społecznością polską, oraz integracja tych społeczności z Romami z Ukrainy. Ponadto promowanie kultury polskiej, ukraińskiej i romskiej. Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dla dzieci i ich rodzin przebywających na terenie powiatu płockiego. W ramach tego wydarzenia zorganizowano szereg spotkań i warsztatów integracyjnych.
  2. Zakup lekarstw dla Uchodźców - przybyli Uchodźcy borykają się z chorobami przewlekłymi, co do których należy podjąć kontynuację leczenia, np. astma, cukrzyca. Są również potrzeby zakupu leków bez recepty – przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, na problemy układu pokarmowego, infekcje, itp.
  3. Zakup odzieży dla Uchodźców – wyposażenie w niezbędną odzież dla dzieci, młodzieży i kobiet oraz mężczyzn (seniorów).

Otrzymana pomoc finansowa, została skierowana na potrzeby związane z łagodzeniem sytuacji kryzysowej na terenie powiatu płockiego.

Sfinansowano w ramach programu „Lokalnie dla Ukrainy”
realizowanego przez Federacje Funduszy Lokalnych w Polsce ze środków pracowników firmy TechnipFMC.

       
 

 

Fundacja  "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej
- Młodzi Razem"
KRS 0000216768
Konto: 16150016181216100315990000

09- 533 Słubice, Grzybów 1/2
BIURO w PŁOCKU:
09-400 Płock, ul. Bielska 57A
Pok. 212, II Piętro

Copyright © themescreative 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone
Designed by themescreative.com