WITAMY
piątek, 27 maja 2022

Menu
Działaj lokalnie

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


"My dla regionu"

  OBEJRZYJ MAPĘ PROMUJĄCĄ OSOBOWOŚCI
I MIEJSCA REGIONU
 kliknij by otworzyć mapę

 ARCHIWUM


 

 „MY DLA REGIONU” 2011

     

"My dla regionu" - pobierz...

           

Laureaci konkursu "My dla regionu" - zobacz ...

Poprzez uczestnictwo w projekcie zachęciliśmy dzieci, młodzież z terenów powiatów: płockiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, gostynińskiego, płońskiego  i miasta Płocka do spotkań z ciekawymi, historycznymi ludźmi regionu (ludźmi tworzącymi historię, najstarszymi mieszkańcami) - osoby starsze stanowią prawdziwą „kopalnię wiedzy” o historii regionu. W ich pamięci przetrwał obraz świata sprzed kilkudziesięciu lat pełen barwnych anegdot, ludzi i przedmiotów, których już nie ma.

 Mazowsze
Projekt  „My dla regionu” finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 
 II EDYCJA 2010

Założeniem głównym projektu było budowanie świadomości regionalnej wśród dzieci, młodzieży i w społecznościach lokalnych na terenie powiatów:
płockiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, gostynińskiego, płońskiego  i miasta Płocka

dl

Program „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności zrealizowany został przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” i Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku

I EDYCJA 2009

         Założeniem głównym projektu było budowanie świadomości regionalnej wśród dzieci, młodzieży i w społecznościach lokalnych na terenie powiatów płockiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, gostynińskiego i miasta Płocka.
          Naszym zamierzeniem było, aby dzieci i młodzież uczestnicząca w projekcie, zainteresowała się postaciami i miejscami historycznymi regionu.  Zaczęła mówić o ludziach, którzy według nich zasługują na miano autorytetów, aby przedstawiła postacie, osoby których wartości są dla nich ciągle żywe.
Dzieci i młodzież „odnaleźli” w swoim regionie osoby, które tworzyły fakty historyczne, są autorami licznych dzieł, są działaczami społecznymi czy politykami, bohaterami opowieści, lektur. Wskazały ciekawe, ważne, historyczne  miejsca regionu.

Młodzieżowe Grupy które brały udział w I edycji - czytaj ...

STAROSTWO PŁOCKIE        Mazowsze
Projekt  „My dla regionu” finansowany był ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
i Starostwa Powiatowego w Płocku.