WITAMY
piątek, 27 maja 2022

Menu
Działaj lokalnie

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


Europejski Tydzień Kodowania 2018

 

Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" otrzymała dofinansowanie na wydarzenie "Warsztaty programowania Micro:bit" w ramach inicjatywy Meet and Code. Sponsorem inicjatywy był SAP 4 Good. Partnerem Fundacja TechSoup.

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

10 października 2018r. przeprowadziliśmy warsztaty z programowania z Micro:bit (łatwy i przyjazny w obsłudze moduł edukacyjny służy do nauki programowania) w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły z oddziałami dwujęzycznymi w Płocku dla 63 uczestników.

Podczas warsztatów stworzono proste konstrukcje, posługując się przy tym językami programowania: python, block, java script.