STRONA GŁÓWNA
sobota, 18 sierpnia 2018

Menu

Działaj lokalnie

KONTAKT

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Fundujesz

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

ZIELONA SZKOŁA

Zielona Lekcja

Ostrowy

Belfer

ESKA

Tygodnik Płocki


Europejski Tydzień Kodowania


Dnia 09.10.2017r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku przeprowadziliśmy warsztaty programowania w ramach wydarzenia "Razem kodujemy pszczoły".
Pszczółka BEE-BOT to programowany robot podłogowy dla dzieci, na którego grzbiecie znajdują się 4 przyciski kierunku ruchu, oraz: start, pauza i anuluj. Obraca się o w lewo i prawo i przesuwa się do przodu i do tyłu. Aby zaprogramować robota dzieci naciskają przyciski w odpowiedniej sekwencji, a następnie GO. Wtedy pszczółka rusza wyznaczoną trasą.
Dzieci stworzyły labirynty z książek, kredek i zaprogramowali robota i zobaczyły czy pokona trasę bez przeszkód.
Specjalista zachęcił do korzystania z scratch czy pocketcode czy innych prostych narzędzi zachęcających ich do przygody z kodowaniem.

 


 

W skład Funduszu wchodzą: Poseł na Sejm RP - Piotr Zgorzelski, Stowarzyszenie Ekologiczno – Kulturalne „ZIARNO” w Grzybowie, Firma „PLUS”, Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach i Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

Nasza działalność wspierana jest ze środków: Levi Strauss Poland Sp. z o.o., Starostwa Powiatowego w Płocku, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego FIO.