Laboratorium Sztuki wielopokoleniowej

Zadanie ma charakter edukacji kulturalnej, w którym zaangażowani są seniorzy, dorośli, młodzież i dzieci z terenu powiatu płockiego. Proponowany dialog międzypokoleniowy umożliwi poznawanie się osób z dwóch światów: świata młodych i seniorów.
Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa i wspólna aktywność kulturalna dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w tym osób z niepełnosprawnościami.Działania:
1. Warsztaty teatralno-filmowe pn. Teatr łączy pokolenia 2. „Poradnik szczęśliwego emeryta" – 6 etiud filmowo-teatralnych
Zagadnienia poruszane w 6 etiudach to m.in:

- prywatne życie seniora;
- codzienne czynności;
- spacer i relaks;
- jak seniora widzą inni;
- jak sobie radzić w życiu posprodukcyjnym;
- przepis na szczęście;
- opowieść o życiu kobiety;
- i wiele innych.

 
MARZENIA
Głównymi bohaterami są p. Teresa Popiołek i Józef Chrobociński - aktorzy amatorzy. Wspaniali ludzie z pasją i talentem aktorskim.

 
SPORT
Głównymi bohaterami są p. Ryszard Paduchowski , Krzysztof Kosieliński , Oliwier Śmiechowski, Jakub Śmiechowski, Szymon Sobiecki, Mateusz Stelmach oraz drużyna Młodej Polonii z GLKS Polonia RadzanowoPokazują, że bez względu na wiek, każdy kocha sport. Bo sport przynosi korzyści każdej grupie wiekowej – rozwija sprawność, poprawia kondycję, a także zwiększa pewność siebie i świadomość swoich własnych możliwości.

 
SERIALE
Głównymi bohaterkami są: Elżbieta Karwowska, Janina Kotarska, Iwona Zachandrewicz , Gawlińska Iza oraz Karolina Kryszkowska i Wiktoria Kosmecka - harcerki z 2 WDH "Enigma" w Radzanowie.

 
WIERSZE
Główną bohaterką jest autorka wierszy p. Danuta Opólska, niezwykła osoba o artystycznej duszy. W etiudzie występują również Karolina Kryszkowska z 2 WDH "Enigma" oraz Krzysztof Bieńkowski - Wiceprezes Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich, poeta płocki, autor tomików wierszy oraz ponad stu recenzji krytyczno-literackich, laureat Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego „Ewangeliczny Pasterz”, Członek Związku Literatów Polskich i SAP, prezes oddziału płockiego SAP. 

 
GOSPODYNI
Etiuda pełna wzruszeń i opowieści o relacjach między trzema pokoleniami kobiet. Pokazuje silną więź między babcią a wnuczkami, która niesamowicie dużo wnosi w ich życie. Opowiada o miłości do dzieci i wnucząt, która jest inna, co nie znaczy, że silniejsza. To nie jest kwestia „bardziej" czy „mniej", po prostu kocha się inaczej.

KELNER
W rolach głównych występują:
Józef Chrobociński,
Magdalena Gawlińska, Jolanta Sochacka oraz Karolina Kryszkowska, Wiktoria Kosmecka, Edyta Ziemkiewicz i Wiktoria Stradomska – Harcerki z 2 WDH "Enigma" w Radzanowie.

 

3. „Zaśpiewajmy razem”- muzyczne warsztaty międzypokoleniowe4. Płyta pn.  „Przeżyj to sam”. Nakład: 200 egz.
Grupę docelową są dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy w tym osoby z niepełnosprawnościami z terenu powiatu płockiego.

Teledysk pn. „PIĘKNIE ŻYĆ"

 
Lista utworów:
  1. PRZEŻYJ TO SAM - posłuchaj.mp3
  2. JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ - posłuchaj.mp3
  3. MNIEJ NIŻ ZERO - posłuchaj.mp3
  4. KOCHAM CIĘ - posłuchaj.mp3
  5. ARAHJA - posłuchaj.mp3
  6. ZAZDROŚĆ - posłuchaj.mp3
  7. MOJA I TWOJA NADZIEJA - posłuchaj.mp3
  8. NA JEDNEJ Z DZIKICH PLAŻ - posłuchaj.mp3
  9. NIE PŁACZ EWKA - posłuchaj.mp3
  10. PIĘKNIE ŻYĆ - posłuchaj.mp3Zadanie publiczne pn. "Laboratorium Sztuki wielopokoleniowej" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

 
 

 

Fundacja  "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej
- Młodzi Razem"
KRS 0000216768
Konto: 16150016181216100315990000

09- 533 Słubice, Grzybów 1/2
BIURO w PŁOCKU:
09-400 Płock, ul. Bielska 57A
Pok. 212, II Piętro

Copyright © themescreative 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone
Designed by themescreative.com